Прийміть найщиріші вітання з нагоди дня народження вашої компанії.

Опубліковано в Нікополь

Напередодні великого свята Покрови Божої Матері на запрошення керівництва Нікопольського об’єднаного міського військового комісаріату та з благословення Керуючого Дніпровською єпархією Преосвященнійшого єпископа Симеона, благочинний Нікополя та району ієромонах Меркурій (Скороход) взяв участь у відправці призовників строкової служби до лав Збройних Сил України

Після спільної молитви, отець Меркурій звернувся до новобранців з пастирським словом. У благословення на подальшу службу всі отримали ікони та були окроплені святою водою.

Прес-служба Нікопольського благочиння

Опубліковано в Нікополь

14-го жовтня, у суботу, після урочистої Божественної літургії в храмі св. прав. Петра Калнишевського на честь полеглих воїнів – захисників, яку звершили на запрошення настоятеля ієромонаха Меркурія - настоятель Свято – Троїцького храму м. Нікополь протоієрей Юрій Петренко та благочинний міста Олександрії священник Сергій Яровий.

Після богослужіння відбулась трапеза.

Об 11.00 годині розпчалась Хресна хода до пам`ятника Захиснику Вітчизни де разом з міською владою духовенство і віруючі піднесли молитви за Справедливий мир в Україну та за воїнів, що боронять нашу вітчизну від нашестя чужинців.

На Хресну ходу прибули благочинний міста Марганець, капелан прот. Тимофій Редько, клірик Свято – Покровського храму ієрей Павло Черкасов, настоятель храму св. преп. Іоана Дамаскіна ієрей Федір Грищенко.

Далі колона духовенства та вірян рушили на молебен до місця зруйнованої церкви Покрови Пресвятої Богородиці що в старій частині міста.

Свято Пресвятої Богородиці і День захисників України нерозривно сполучені між собою і символізують зв’язок поколінь, славної пам’яті наших батьків, дідів та прадідів, які поклали свої голови на жертівнику незалежности України, з нинішними хоробрими Захисниками Державности України.

І сьогодні у сучасних нелегких обставинах життя українського народу ми звертаємося до Матері Божої з проханням та благословенням про мир, добро, благополуччя, про злагоду, братолюбство, одномислення і про щасливе життя українського народу. 
Піднесім наші щирі молитви до Пресвятої Богородиці за многі і щасливі літа всім хоробрим лицарям, що сидять в окопах на Донбасі і попросимо Ісуса Христа щоб прийняв у Царстві Небеснім душі кращих дітей України, які віддали своє життя за Соборність і Незалежність Української Держави.

Благочинний ієромонах Меркурій (Скороход) висловлює щиру подяку за допомогу в організації трапези директору Нікопольського хлібокомбінату Юрію Борисовичу Рудовському та приватному підприємцю, меценату храму - Євгену Міщенко з родиною.

Окрема подяка заступнику міського голови Ольгі Василівні Коник та відділу культури за допомогу в проведені ходи.

Висловлюємо подяку начальнику Нікопольської поліції полковнику Євгену Володимировичу Кравцову та його заступнику Юрію Сидоруку.

Дякуємо політичній партії «Укроп» за технічне забеспечення ходи.    

 Прес-служба Нікопольського благочиння

Фото: Юрій Горобець, Марина Щученко, Олександр Костенко та прес-служба Нікопольської міської Ради  

Із історії свята:

Поміж Богородичними празниками церковного року на особливу увагу заслуговує празник Покрова Пресвятої Богородиці. В Україні його відзначають 14 жовтня як свято релігійне, національне, родинне. У народі цей празник ще носить назву «Третя Пречиста». Встановлений він був як подяка за заступництво Богородиці над Царгородом.

Головний мотив встановлення цього празника — це видіння св. Андрія Юродивого. Царгород, столицю Візантії, облягали араби, повсюди в місті панувала тривога. В храмі Пресвятої Богородиці на Влахернах, де переховували Її ризу, відправляли всенічну, храм був переповнений. Саме тоді після відправи св. Андрій Юродивий та його учень Епіфан мали видіння: від райських дверей йшла світлом осяяна Богородиця у супроводі Івана Христителя та Івана Богослова, при співі великого хору святих. Богородиця підійшла до престолу, стала на коліна, довго молилася і плакала. Після цього, як бачив св. Андрій, Вона зняла зі своєї голови хустку-покров-омофор і широко простягла її над народом у церкві. Коли видіння зникло, св. Андрій та Епіфан зрозуміли, що Богородиця прийшла, щоб врятувати місто. Як наслідок, вороги таки відступили, і місто виявилося врятованим.

Історики не можуть дати чіткої відповіді, коли жив св. Андрій, і коли відбулося чудо заступництва Богородиці над Царгородом. Одні дослідники стверджують, що св. Андрій жив при імператорі Леві I Великому (457-474 рр.). Тобто, у V столітті, інші, яких більшість, час життя св. Андрія відносять до часів імператора Лева VI Мудрого (886-911 рр.) — на початок Х століття.
Празник Покрова має службу великих празників зі всенічною, але не належить до 12 великих свят церковного року. Він не має ані перед- ані попразденства.

Культ Богородиці як Заступниці і Покровительки широко розвинувся і серед українського народу: українські князі, королі, військо, козаки та гетьмани обирали Богородицю своєю Покровителькою та Опікункою.

Князь Ярослав Мудрий 1036 р. розбиває печенігів і з вдячності будує в Києві собор Святої Софії і храм Благовіщення на Золотих Воротах. В церкві Благовіщення 1037 р. він віддає увесь народ під опіку Божої Матері. Князь Мстислав, в поході проти черкесів обіцяє збудувати церкву в честь Божої Матері, якщо Вона допоможе йому перемогти ворога. Він перемагає і виконує свою обітницю. Князь Володимир Мономах у своїх споминах каже, що перемогу над половцями здобув завдяки Богові і Пречистій Діві Марії. Наші князі і їхнє військо йдучи в похід проти половців 1103 р., складали обіти Богові і Пречистій Діві Марії. Князь Ігор Святославович, герой епосу "Слово о полку Ігоревім", після своєї втечі з полону, йде з поклоном до чудотворної ікони Божої Матері, щоб їй подякувати за поміч і порятунок. Галицький король Данило після успішного походу на Чехію спішить з подякою до ікони Пречистої Діви Марії в Холмі та з поклоном складає Їй багаті дари. Деякі українські князі на своїх печатках використовували іконки Божої Матері або молитви до Неї.

Запорізькі козаки мали на Січі церкву в честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. На іконі понад Пречистою був надпис: "Ізбавлю і покрию люди моя..", а від запорожців, що під іконою, простягнена стрічка вгору до Божої Матері з написом: "Молим, покрий нас чесним Твоїм покровом і ізбави нас от всякого зла". Вибираючись в похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї Покровительки. Повернувшись щасливо з походу, складали Їй подяку. А Українська Повстанська Армія 30 травня 1947 р. проголосила празник Покрова 
своїм офіціальним святом.

Амінь. 

Опубліковано в Нікополь

14 жовтня, у свято Покрови Божої Матері та в День Захисника України з благословення Преосвященнійшого Єпископа Симеона, Керуючого Дніпровською єпархією та на запрошення Нікопольської міської адміністрації  благочинний Нікополя та району ієромонах Меркурій на міському кладовищі звершив освячення першої частини Алеї почесних поховань учасників АТО. Після освячення була звершена панахида за полеглими воїнами - захисниками .

 

Прес-служба Нікопольського благочиння   

Фото: Нікопольської міської Ради,

Олександра Костенка,

Юрія Горобця

Опубліковано в Нікополь

14 жовтня, у свято Покрови Божої Матері з благословення Преосвященнійшого Єпископа Симеона, Керуючого Дніпровською єпархією благочинний Нікополя та району ієромонах Меркурій від імені владики взяв участь в урочистостях, присвячних святкуванню 52-ї річниці з Дня створення військової частини А0593.

Отець Мерурій з нагоди свята нагородив благословенною грамотою та подарував ікону в.о. командира військової частини підполковника Сергія Володимировича Обрєзкова.
По завершенню на плацу був звершенний святковий Молебень. Усіх військових, благочинний окропив святою водою.

Прес-служба Нікопольського благочиння УПЦ КП

Фото: Юрій Горобець

Опубліковано в Нікополь

         13 жовтня 2017 року із метою забезпечення гласності, врахування думок та інтересів місцевої громади будуть проведені громадські слухання з обговорення проекту Статуту територіальної громади міста Нікополя у новій редакції.

         У зв`язку з цим Координаційна рада Церков м. Нікополя,  Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко- Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви, Комітет зі святкування 500-річчя реформації в Україні  просять керівництво міста розглянути нашу пропозицію щодо виключення з І-го розділу статті 1 пункту 10 св. Микити, якого названо у Статуті покровителем міста.

         Наші Церкви вважають, що цей пункт є порушенням статті 35 Конституції України, яка вказує, що: «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави».

         Покровителем міста, в якому живуть представники різних конфесій, не може бути святий, канонізований лише однією Церквою УПЦ Московського Патріархату.

         У зв`язку з цим, ми що нижче підпиалися, звертаємось до Нікопольської міської влади розглянути наше зауваження і задовільнити вище вказану пропозицію, яка опирається на Конституцію України, діюче законодавство і міжконфесійну злагоду.     

        

Зі щирою повагою до Вас -                             

Голова Координаційної ради Церков м. Нікополя – равін Олександр Пархоменко

 

Благочинний Нікополя і району УПЦ Київського Патріархату

ієромонах Меркурій (Скороход)

 

Настоятель храму на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Нікополі (Української Греко – Католицької Церкви) – отець Іван Колосок

 

Настоятель парафії на честь Матері Божої Салетинської та cв. Антонія Падуанського (Римсько – Католицької Церква) -  отець Збігнєв Бескур

 

Голова оргкомітету святкування R -500 –

пастор Церкви Адвентистів Сьомого Дня  -                                   Віктор Хлонь

Опубліковано в Нікополь

Сьогодні в КСК відбулося свято студентів Металургійної Академії.Серед студентів 44 учасника АТО які поступили на заочне навчання та отримують дипломи різних ступенів. Велика подяка керівнику Центру при Металургійній Академії Зінченко Світлані Михайлівні за велику організаційну роботу. ГС "Асоціація учасників бойових дій Нікопольщини" допомогла на всіх етапах організації учбового процесу і тому приємно бачити серед студентів і членів Асоціації УБД Нікопольщини! Ще в квітні, під керуванням Миколи Гайдука, Асоціація мала честь познайомитись з керівництвом Академії та допомогла в пошуку майбутніх студентів. Продовжується співпраця і сьогодні. На посвяченні студентів виступили керівники металургійних підприємств, В.О. Міського голови Ольга Василівна Коник, представник військкомата майор В.Ф Вальчук та інші. З благословення керуючого Дніпровською єпархією Преосвященнійшого Єпископа Симеона, студентів привітав благочинний міста Нікополя та району ієромонах Меркурій (Скороход) та подарував студентам невеличкі іконки. Свято прикрасив чудовий концерт талановитих нікопольців.В фойе пройшла фотовиставка "Шляхами АТО"
ГС " Асоціація учасників бойових дій Нікопольщини" бажає успіхів в навчанні всім хлопцям! До мрії завжди пару кроків: вчора військовий в окопі, а завтра директор заводу!

Сергій Копчик (Представник від Асоціації учасників бойових дій Нікопольщини, Учасник бойових дій)

Фото: Юрій Горобець і автор Сергій Копчик

Опубліковано в Нікополь

У четвер, 5 жовтня 2017 р. за № 77 в газеті «Репортер», вийшла відверта наклепницька стаття під назвою «Из церкви украли портреты погибших воинов».
На закиди в бік ієромонаха Меркурія (Скорохода) настоятеля храму св. прав. Петра Калнишевського Світлана Коновалюк дозволяє собі писати неправду, цим самим розпалюючи міжконфесійну ворожнечу напередодні великих свят Покрови Божої Матері та Захисника Вітчизни.

Але про все по порядку.

По-перше, не гарно, коли звернення благочинного мовою оригіналу перекладають російською. Це не додає редактору поваги. Навіть, якщо автор і є віруючою УПЦ Московського Патріархату, то вона все одно повинна пам`ятати дев`яту Заповідь Божу: «Не свідчи неправдиво проти ближнього твого», а ще Свята Церква застерігає не засуджувати нікого, тим паче священика. Але зараз не будемо про це.
Щоб усім було зрозуміло, маємо пояснити, що Українська Православна Церква Київського Патріархату – справжня Помісна Православна Церква українського народу, налічує понад 5000 храмів і монастирів, духовних академій та семінарій, яка зберігає і проповідує православне віровчення та дотримується у своєму житті канонів і звичаїв Вселенського Православ’я. Вона зберігає спадкоємство від Київської Митрополії та УАПЦ в діаспорі. Підставою для дій законного Предстоятеля УПЦ Митрополита Київського і всієї України Філарета були рішення Архієрейського Собору УПЦ 6-7 вересня 1991 р. та Помісного Собору УПЦ 1-3 листопада 1991 р. про автокефалію Української Православної Церкви. Так звана «Українська Православна Церква», яку нині очолює митрополит Онуфрій, – частина РПЦ, яка спровокувала та підтримує розкол Української Церкви і сьогодні відкрито підтримує сепаратистські і терористичні бандформування на Сході та в Криму.
Нагадаємо, що 64,7% українців вважають себе православними, при цьому, більшість із них відносять себе до УПЦ Київського Патріархату. Найвищий рівень довіри у Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета. Про це йдеться у результатах опитування Центру Разумкова.

https://risu.org.ua/ua/index/expert_thought/open_theme/67281/

По-друге, стосовно того, що «Репортер» пише про нібито неканонічність Української Православної Церкви Київського Патріархату. Тут читачам треба пояснити, що цим поняттям дуже багато спекулює Московський Патріархат, знаючи що преважна більшість віруючих не розуміють цього поняття.
Канонічної церкви як такої не існує, бо всяка церква є законною, якщо вона церква – то вона і є канонічною. Справа не в канонічності, а в тому, чи визнається така Церква автокефальною, чи не визнається. На даний період Українська Православна Церква Київського Патріархату є законною Православною Церквою, але, на жаль, вона поки не визнана іншими Православними Церквами як автокефальна.

Усі Помісні Православні Церкви пройшли цей шлях боротьби за визнання, до речі, як і Російська Православна Церква, яку не визнавали 141 рік, а потім визнали як помісну. Але як церква вона ті 141 рік існувала. Так само інші церкви - Грузинська, Болгарська, Сербська – проходили цей шлях. Ми є законною Церквою, і зараз наші ієрархи проводять переговори із Вселенським Патріархом про визнання автокефалії УПЦ Київського Патріархату, щоб вона була рівною з іншими помісними православними церквами.
Ми бачимо, що боротьба за церковну незалежність триває, і в минулому році екс-президенти передавали Вселенському Патріарху звернення з проханням про надання незалежності УПЦ Київського Патріархату з понад п'ятьма тисячами підписів від української інтелігенції. Пізніше тему автокефалії і єдиної Помісної Церкви підхопив і нинішній президент України Петро Порошенко.
Про необхідність відокремити УПЦ Київського Патріархату від Московського заявила і Верховна Рада України, яка в червні 2016 року проголосувала за звернення до Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію УПЦ КП. Відповідну постанову підтримало 245 народних депутатів. Парламентарії звернулися до Патріарха з проханням визнати недійсним акт 1686 року, яким Москва вивела Київський патріархат з-під юрисдикції Константинополя.
І ми сьогодні бачимо тенденцію, що віруючі вже не чекають об`єднання зверху, а вже розпочинають цей процес знизу. Багато віруючих Московського патріархату, в Нікополі у тому числі, переходять до УПЦ Київського Патріархату. Чому вони переходять? Тому що бачать, що Київський Патріархат — це, дійсно, Українська Церква, яка захищає українську державу, український народ і українські інтереси.

По-третє, стосовно якихось підписів на асфальті біля собору, то мабуть авторка мислить своїми ж шаблонами, як саме вона повела свою брудну стратегію.
Бо більшість людей вже і без чиїхось церковних підписів, знають, де в нашому місті церка Московського Патріархату, а де Київського. Досить вже робити із себе мучеників! У Криму і на Донбасі церква УПЦ МП вже зірвала маски, освячуючи ядерну зброю та благословляючи сепаратистів і російських бойовиків на війну з Україною. Постає питання, чого чекати нам, звичайним нікопольцям, від представників Московського Патріархату? Бо Церква, яка служить в Нікополі інтересам духовного керівництва з центром в країні агресора, будь-якої миті може стати оплотом «Русского мира», але вже буде пізно.

По-четверте, порівнюючи осквернення нашої української святині з пограбуванням собору та крадіжки золотих та срібних речей є трохи недоречним, оскільки, як пише святе письмо: «Де скарб ваш, там буде і серце ваше» (Мф. 6,14-21).
Для нашої церкви скарбами є не ті тимчасові коштовні прикраси з ікон, а ті хлопці, які, захищаючи наше мирне небо, поклали своє життя за кожного з нас. Вони загинули не для того, аби ви сьогодні звинувачували в самопіарі єдиний у місті храм на честь полеглих воїнів – захисників, а для того, щоб ми зрозуміли, що перемога над супостатом почнеться, коли буде єдність українського народу!

По-п`яте, звинувачуючи у брехні благочинного Нікополя та району отця Меркурія (Скорохода), майте гідність називати факти, на які ви опираєтеся, інакше наша Церква вимагатиме публічного вибачення за скоєний вами злочин.
І коли ви пишете про очищення власної совісті, згадайте про те, що її необхідно мати і тим, хто говорить про священика неправду.
Ми віримо, що в Україні невдовзі постане Помісна Українська Православна Церква з центром не в Москві, а в Києві, з вами чи без вас, а той, хто не вміє берегти земну Вітчизну, не отримає й небесної. Поміркуйте над словами святих отців, бо вони є тими справжніми дороговказами, які, точно, ніколи не заведуть до політичних інтриг, на відміну від сучасних фарисєїв «Русского мира»!

Прес-служба Нікопольського благочиння УПЦ Київського Патріархату

Опубліковано в Нікополь

Якщо хочете побачити справжні очі вдячних людей, рушайте на передову до наших захисників!

 

Зранку, 26 вересня, напередондні великого свята на честь Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, з благословення Преосвященнійшого Симеона Єпископа Дніпровського і Криворізького з нікопольського храму св. прав. Петра Калнишевського на честь полеглих воїнів – захисників України рушили волонтери на чолі з учасником бойових дій та старостою храму Андрієм Перепадєю, волонтером Олегом Маньком, Оксаною Гайдук - дружиною нашого загиблого воїна Миколи Гайдука, фотомитця Юрія Горобця та благочинним Нікополя і району, настоятелем храму ієромонахом Меркурієм (Скороходом) рушили до наших хлопців на передову.
Напередодні поїздки в АТО, в рамках святкування дня міста, за підтримки Нікопольської міської ради пройшов фестеваль короваїв "Ми за хліб, за мир, за Україну" в якому взяли участь вихованці шкіл міста.
Усі ці хліборобні мистецтва ми передали нашим воїнам.
Також від парафіян храму св. прав. Петра Калнишевського Української Православної Церкви Київського Патріархату та містян Нікополя і району благочинний з волонтерами передали військовим продукти харчування та одяг.

За цей час для наших бійців прихожани храму постійно збирають продукти, теплий одяг.

Від ГО "Асоціації учаників бойових дій Нікопольщини" також передали на передову дві великих упаковки плівки.  

Головне, люди розуміють, що допомога повинна надаватись завжди, люди допомагають, люди йдуть на підтримку вона постійна, обдумана і спілкування з нашими воїнами надає можливість надавати їм ті речі, які вкрай необхідні на сьогоднішній день.

І не меньш потрібна їм увага і допомога від всіх нас, тим більше, що волонтери везуть не просто продукти та речі,  вони везуть в першу чергу  настрій і підтримку.

Бійці радісно зустріли побратимів і з вдячністю прийняли святе благословення та провізію. В знак подяки військовослужбовці передали прапор 43 окремого мотопіхотного батальону підписаний командиром батальону та його заступником.

Разом з Оксаною Гайдук ми побували на передовій позиції за півкілометра від сепаратистів, на місці загибелі одного з фундаторів храму - воїна Миколи Гайдука, де отець Меркурій відслужив панахиду.

Уся поїздка була сповена теплими зустрічами з нашими захисниками.
Андрій Перепадя ніс служіння саме в цьому батальоні, де побачив в ці дні багато рідних очей.
Від усієї нашої команди щиро дякуємо усім хто приймав участь в допомозі нашим воїнам!

Разом ми непереможні! Слава Богу! Слава Україні! Слава жертовним нікопольцям!           

Прес-служба Нікопольського благочиння

УПЦ Київського Патріархату

Фото: Юрій Горобець

Опубліковано в Нікополь

З промовою до присутніх звернулись: заступник міського голови Юрій Сокол, військовий комісар Геннадій Тарасюк, учасник бойових дій Андрій Перепадя, в.о. голови райдержадміністрації Геннадій Зимін,

Опубліковано в Нікополь
Сторінка 1 із 14

Контакти


Зворотній дзвінок
Телефон. +38 (068) 678 23 21
Email. upc.kp.nikopol@ukr.net
Адреса. вул. Пилипа Орлика 2,
м. Нікополь
Cоц-мережи.