5 листопада 2017 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Чин повного освячення центрального єпархіального храму на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість».

Його Святості співслужили: митрополит Білгородський і Обоянський, екзарх Всеросійський Іоасаф; митрополит Богородський (РФ) Адріан; митрополит Луцький і Волинський Михаїл; архієпископ Донецький і Маріупольський, голова Управління з питань благодійницької діяльності і соціального служіння Сергій; архієпископ Рівненський і Острозький, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків, в. о. екзарха Європи Іларіон; єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон; єпископ Одеський і Балтський Марк; єпископ Луганський і Старобільський Афанасій; єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан; настоятель Свято-Троїцького духовного центру м. Тернополя протоієрей Анатолій Зінкевич; канцлер нашої єпархії протоієрей Віталій Лопушанський; ректор ВПБА протоієрей Володимир Вакін; друг єпархії, настоятель столичного храму Різдва Господнього протоієрей Миколай Салабай; благочинний Новомосковського району протоієрей Миколай Капралик; настоятель храму Віри, Надії, Любові та матері їх Софії м. Дніпра протоієрей Володимир Білик; настоятель храму свт. Арсенія (Мацієвича) м. Дніпра протоієрей Олександр Чечель, благочинний храму, діловод єпархії ієромонах Ісаакій (Зінкевич); ректор ДДС протоієрей Сергій Нарольський; благочинний Нікопольського району ієромонах Меркурій (Скороход).

Серед поважних гостей на богослужінні молились: меценат єпархії, президент МБФ «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський з друзями, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Олександрович Пригунов, директор Дніпропетровського драмтеатру ім. Шевченка Оксана Іванівна Петровська, заступник голови Дніпропетровської ОДА Каміль Юрійович Примаков, заступник міського голови Шикуленко Олександр Віталійович, народний Депутат України Дідич Валентин Володимирович, народний Депутат України Андрій Валентинович Дідич, голова ДСНС у Дніпропетровській області Андрій Анатолійович Кульбач, представники козацьких організацій, військові та інші.

Також, у цей день, освята храму  транслювалась на 5 каналі та двох екранах, що були розташовані на церковному подвір’і, адже храм незміг вмістити велику кількість віруючих.

На завершення молитви Патріарх Філарет виголосив проповідь, а також подякував меценату єпархії, президент МБФ «Солідарність» Олександру Володимировичу Петровському за постійну підтримку нашої Церкви, адже його старанням м. Дніпро отримав центральний єпархіальний комплекс «Українське подвір’я» і в знак глибокої пошани подарував книгу.

Після Божественної Літургії Його Святість дав розширене інтерв’ю місцевим телеканалам та  оглянув величний єпархіальний комплекс «Українське подвір’я».

ПРЕС-СЛУЖБА ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ КП 

http://cerkva.dp.ua/patriarh-filaret-osvyativ-tsentralnij-yeparhialnij-hram/

ВІДЕО: У ДНІПРІ ПАТРИАРХ КИЇВСЬКОЇ І ВСІЄЇ РУСИ - УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ ОСВЯТИВ ХРАМ «НЕСПОДІВАНА РАДІСТЬ»

https://www.youtube.com/watch?v=6mMbE0BHjwo 

Опубліковано в Нікополь

РЕНЕСАНС УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ У НІКОПОЛІ!
Тисячна Хресна хода Української Православної Церкви Київського Патріархату у Нікополі на свято Покрови Божої Матері є відповідь на те хто є насправді Небесною заступницею нашого міста.
Молитовна хода пройшла центральними вулицями міста від храма святого праведного Петра Калнишевського до фундаменту Свято – Покровського козацького храму в старій частині міста (який до руйнування радянською владою належав Українській Церкві).
Під час Хресної ходи молилось духовенство, віруючі церков міста, воїни – захисники, козацькі організації, волонтери.
«ДУХОМ ЄДИНИМ, СЕРЦЕМ ЄДИНИМ, МОЛИТЬСЯ ЦЕРКОВ ТВОЯ».

Опубліковано в Нікополь

28-го липня золотоверха столиця зібрала до себе на Божественну літургію та Хресну ходу усіх небайдужих за долю Помісної Української Православної Церкви із центром у Києві.

Складаємо велику подяку Господові, що мали можливість молитися в Свято-Володимирському патріаршому соборі разом із своїм Святійшим Патріархом Київським Філаретом, Преосвященійшим Владикою Симеоном, який керує нашою Дніпровською єпархією, єпископатом та усією повнотою Української Православної Церкви Київського Патріархату, які прибули на свято до нашого українського  Єрусалима.

Особливо приємно було їхати з Нікополя, столиці 5-ти запорозьких січей, разом із нашими героями-захисниками, ветеранами визвольної війни, а саме: народним Героєм України Ігорем Акулініним, заступником голови асоціації бойових дій Нікопольщини Олександром Стороженком, учасником бойових дій Юрієм Оніщенком. Також до Києва з нами рушили нікопольські волонтери Валентина Нижник і Тетяна Олійник. Інформаційно висвітлювали богослужіння та Хресну ходу журналіст інтернет-видання "Говорящий Никополь" Марина Щученко і фотомитець Юрій Горобець.

У ці дні соборно згадали і помолилися за здоров’я і многая літа тих, хто захищає нашу державу, хто утверджує золотий тризуб Володимира на українському Донбасі. Нехай Господь по молитвах святого рівноапостольного князя Володимира-Хрестителя береже Україну та всіх нас!

Прес-служба Нікопольського благочиння

(Літературний редактор Валерій Терзі)

Фото: Прес-служба УПЦ Київського Патріархату, Юрій Горобець, Олександр Стороженко та Марина Щученко

Українська Церква відзначила день хрещення Київської Руси-України

Українська Православна Церква Київського Патріархату – це Церква, яка має своїм покликанням служіння Богу та народу України. Саме тому день хрещення Руси-України є для нас визначною подією, адже всезагальне хрещення у 988 році стало своєрідним “днем народження” нашої Церкви – новим етапом становлення Православ’я на теренах Київської Русі та визначило подальший духовний і культурний вектор розвитку нашої Батьківщини.

28 липня 2017 року, у цей знаменний для України день, відбулося загальноцерковне святкування в “колисці” східнослов’янського Християнства – місті Києві.

Сам день відзначення Хрещення Київської Руси-України розпочався з урочистої Божественної літургії, яку також очолив Патріарх. Святійшому Владиці співслужив численний єпископат та духовенство. Цього святкового дня у кафедральному соборі молилася й надзвичайно велика кількість вірян.

Після завершення літургії, під дзвони Володимирського собору, в напрямку до пам’ятника князю Володимиру розпочався Хресний хід. Урочиста процесія зібрала понад 20 тисяч вірних Київського Патріархату. Разом з Предстоятелем вулицями Києва пройшов єпископат, багатотисячне духовенство, віряни, воїни та ветерани АТО, волонтери, політичні й громадські діячі, пересічні українці та матері військовослужбовців, які перебувають у полоні чи зникли безвісті. Дійшовши до пам’ятника святого князя Володимира Патріарх Філарет очолив подячний молебень та прочитав молитви за Україну.

Звертаючись до української народу зі сходів перед постаментом пам’ятника князю-хрестителю, Його Святість, зокрема, зазначив: “Насамперед поздоровляю вас зі святом на честь святого рівноапостольного князя Володимира. Сьогодні Україна святкує також день хрещення Київської Русі, тому це свято нагадує нам те велике хрещення наших предків у цих дніпровських водах. Вони відмовилися від неправди, відмовилися від нечестивих богів та змінили своє нечестиве життя на благочестиве і святе, тому Русь стала святою. Святкуючи хрещення Русі ми святкуємо і своє власне хрещення. Бо кожний з нас у свій час прийняв Таїнство хрещення. І під час цього Таїнства помер для гріха і воскрес для життя праведного. Але, на превеликий жаль, ми і після хрещення грішимо. Тому святкування хрещення Русі повинне нагадувати нам про наше хрещення і про те, для чого ми хрестилися. Крім того ми звершуємо цей Хресний хід, але для чого? Для того, щоб об’єднати український народ в одну націю, в одне суспільство і одну державу. На превеликий жаль українці дуже часто роз’єднуються, і недаремно існує прислів’я: де два українці, там три гетьмани. Єдність нам особливо потрібна у цей час, коли Україна проходить випробування, достойна вона мати свою незалежну державу, чи недостойна? Наш народ доводить, що від достойний мати незалежну державу! Звідкіля це видно, що він достойний? А тому що за свою державу, за свою рідну українську землю, українці, від заходу до сходу, від півдня до півночі, віддають свої життя за нашу свободу. І для того щоб об’єднати весь український народ ми і збираємося на цей Хресний хід. Ви знаєте, що вчора теж був Хресний хід і теж молились до рівноапостольного князя Володимира, і молилися за мир. Але ж і ми за Україну, і за мир, отож що ж нас роз’єднує? А те, що вони мають на увазі мир не той, який ми маємо на увазі. Ми маємо на увазі мир в демократичній незалежній державі, а вони хочуть миру в складі Російської імперії, в цьому і різниця між нами. Ми за справедливий мир, а вони за мир в неволі. Та ми в своєму гімні співаємо, що ми душу й тіло положим за нашу свободу. Нам потрібна свобода, демократія, правда. А їм потрібне рабство, бо вони звикли до рабства. В цьому наша різниця. Тому, дорогі браття і сестри, правда на нашому боці і про це знає увесь світ! Бо не ми напали на Росію, а Росія тимчасово відібрала у нас Крим і хоче Донбас тепер відібрати. Князь Володимир заради чого прийняв хрещення? Він відмовився від неправди, бо ідоли не були богами. А тут знову нас повертають до неправди і чужу історію привласнюють собі, і нашу культуру, і нашу мову зневажають, кажучи, що це мова “базарна”. Тому, дорогі браття і сестри, ми святкуючи пам'ять князя Володимира повинні єднатися в один народ, в одну державу. І ми переможемо, і перемога вже не за горами! Бо Бог з нами і тому з Божою допомогою ми переможемо! Не далекий той час, коли ми будемо святкувати не тільки день пам’яті князя Володимира, але й перемогу над агресором. Слава Ісусу Христу і слава Україні!”

Після цього Предстоятель Київського Патріархату окропив віруючих святою водою та відповів на запитання журналістів вказавши, що представники УПЦ МП обрали шлях неправди, декларуючи “громадянську війну” на сході нашої держави, що суперечить правді та позиції усієї світової спільноти. Причина ж такої позиції, безперечно, криється у залежності від Москви. Проте, незважаючи на всі перепони, і Україна досягне перемоги, повернення окупованих територій та справедливого миру, і єдина Помісна Українська Церква обов’язково постане!

По завершенню святкового молебню усі бажаючі змогли підкріпитися солдатською кашею та напоями, які роздавалися на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.

У вірі православній наше утвердження!

Свято Хрещення Руси-України нагадує нам не лише про історичну подію минулого, але і про наше особисте хрещення.

Під час таїнства ми самі, або наші хресні батьки від нашого імені, відрікаємося від сатани, з'єднуємося з Христом, сповідуємо віру в Нього як у Царя і Бога. Тож згадуючи про своє хрещення, ми маємо згадати про ці обітниці, щоби втілювати їх в життя – від зла віддалятися, з добром - єднатися, у вірі - жити.

Прикладом для наслідування є для нас св. Володимир, який після того, як увірував і охрестився - змінив своє життя: став благочестивим і милосердним. Він численними добрими ділами явив плоди своєї віри.

Щороку ми збираємося до Києва на велике святкування. Цим ми уподібнюємося до тих вірних, які в час Старого Завіту з усіх країв розсіяння та з усіх куточків Батьківщини збиралися до Єрусалима, щоби засвідчити віру в Єдиного Бога. Так і ми збираємося до Києва у цей день - щоби засвідчити нашу віру в Бога і єднання одне з одним як Церкви. Бо для нашого народу Київ подібний до другого Єрусалима, а Дніпро - до другого Йордану.

Тут звершилося просвічення наших предків, з Києва світло православної християнської віри розійшлося з проповіддю подвижників по всій Руси.

Тому ми, шануючи Помісні Церкви інших народів, як наших одновірців, не потребуємо підлеглості якомусь закордонному Патріархату, щоби бути правдивою Помісною частиною Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви. Бо наша Церква нічим не менша ні за історією, ні за сьогоденням, ніж кожна з Помісних Церков, адже і серед нас, зібраних в ім'я Христове, Він як Бог особисто перебуває - за обітницею.

Сьогодні ми разом з усім народом турбуємося про перемогу над агресором і справедливий мир. Як Церква ми також прагнемо єдності українського православ'я, подолання розділень та визнання автокефалії з боку інших Помісних Церков. Важкі ці завдання - але здійсненні! Бо неможливе для людей - можливе для Бога, який за вірою нашою дає нам.

У попередні неділі ми чули у євангельських читаннях про зцілення Христом хворих: сліпих, розслабленого, біснуватого; про прощення гріхів блудниці. Все це Господь творив за вірою тих, хто звертався до Нього. "Віра твоя спасала тебе!" - промовляв він уздоровленим і очищеним.

Тож і ми збираємося, щоби перед Богом і всіма засвідчити свою віру. І за вірою нашою Господь подасть нам у належний час усе необхідне: і перемогу та мир, і визнання та церковну єдність.

Згадаймо, що 30 років тому якби хто сказав, що Києвом пройде такий Хресний хід - не повірили б. Сказали б: "це неможливе!" А зараз ми звершуємо це як звичайне, вільно сповідуємо свою віру і прославляємо Бога, а безбожна держава, яка тоді мала силу - впала. Так буде і у майбутньому з усім, у що тепер нам важко повірити, хоч і складно нам точно сказати, як це має здійснитися.

Але хоч докладно не знаємо, який буде шлях - знаємо, що нам треба йти за Христом! Не надіятися на князів чи сильних світу цього, далеких чи близьких, а мати віру в Бога. Тоді і кожен особисто, і всі ми як спільнота почуємо слова Христа, звернені до нас: "Віра твоя спасала тебе!"

Тож виконуймо завіт, даний нам нашим Хрестителем святим Володимиром, бережімо та примножуймо в собі та серед народу віру Православну, в якій і наше особисте, і всієї Руси-України утвердження!

(за посиланням на пост у фесбуці архієпископа Чернігівського Євстратія)

Опубліковано в Нікополь

Ось і дочекалися парафіяни храму святого праведного Петра Калнишевського на честь Захисників Вітчизни радісної події – освячення купола та хреста та його возведення. 

Опубліковано в Нікополь

16 червня нікопольці на Європейській площі прощалися із Захисником Батьківщини – Гайдуком Миколою Миколайовичем, що загинув виконуючи військовий обов’язок, та своїм тілом врятував молодого побратима від загибелі.

Опубліковано в Нікополь

6-го червня, духовенство Нікопольського благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархату, запросивши напередодні всіх нікопольських журналістів, звершили святковий подячний молебінь у храмі Покрови Пресвятої Богородиці (вул.Пилипа Орлика,2).

Опубліковано в Нікополь

День Матері це є свято, коли ми  маєм змогу подякувати Богові за наше життя, яким через вас нас обдарував Господь.

Опубліковано в Слова та вітання

8 травня нікопольці попрощалися із захисником України Анатолієм Біжко, котрий загинув як герой, під час виконання службового обов’язку на Світлодарській дузі.
Анатолій з жовтня 2013 року служив добровольцем за контрактом. З самого початку в АТО. Відстоював Донецький аеропорт.

Опубліковано в Нікополь

В рамках історико-патріотичного фестивалю «Богдан Хмельницький – народження держави» біля пам'ятника Богдану Хмельницького відбулось «Козацьке коло».

Фото: Юрій Горобець, Ігор Мешков, Марина Щученко

Опубліковано в Нікополь

З благословіння Преосвященнішого владики Симеона, єпископа Дніпровського та Криворізького, на запрошення о.Тимофія, в суботу вмч.Федора Тирона (бл.306), богослужіння очолив благочинний м. Нікополя та Нікопольського району – ієромонах Меркурій.

Опубліковано в Нікополь
Сторінка 1 із 2

Контакти


Зворотній дзвінок
Телефон. +38 (068) 678 23 21
Email. upc.kp.nikopol@ukr.net
Адреса. вул. Пилипа Орлика 2,
м. Нікополь
Cоц-мережи.