Понеділок, 08 травня 2017 13:41

Нікопольщина прощалась з Героєм Анатолієм Біжко

8 травня нікопольці попрощалися із захисником України Анатолієм Біжко, котрий загинув як герой, під час виконання службового обов’язку на Світлодарській дузі.
Анатолій з жовтня 2013 року служив добровольцем за контрактом. З самого початку в АТО. Відстоював Донецький аеропорт.

З грудня минулого року перейшов служити до 43-го батальйону. Загинув 22-річний нікополець Анатолій Біжко 1 травня в бою на Світлодарській дузі, рятуючи побратима.
Траурна церемонія прощання з загиблим нікопольським бійцем пройшла на площі біля міської ради.

З благословення Преосвященнійшого Симеона єпископа Дніпровського і Криворізького чин похорону очолив благочинний Нікополя та району Української Православної Церкви Київського Патріархату ієромонах Меркурій (Скороход) у співслужінні благочинного міста Марганець протоієрея Тимофія (Редько) та місцевого духовенства.

Напередодні ввечері, труна з тілом нашого загиблого героя була привезена до Нікополя.
Загиблого воїна Анатолія Біжко зустріли на в’їзді в місто заступники міського голови Юрій Олександрович Сокіл та Ольга Василівна Коник, учасники бойових дій АТО, духовенство Нікопольського благочиння УПЦ Київського Патріархату, козаки, представники громадських організацій.
Після чого загиблого кіборга відвезли до дому, де благочинний отець Меркурій звершив літію в присутності близьких, рідних та побратимів убієнного воїна Анатолія.

Після похорону тіло героя на руках несли ветерани АТО, а люди на колінах проводжали загиблого 22-річного кіборга Анатолія Біжко, віддаючи шану в “живому коридорі”.

У цю мить Небо плакало з людьми. Бо як тільки тіло предали землі  розпочався дощик.

Похоронили бійця на Алеї почесних поховань міського цвинтаря.

На завершення чину похорону благочинний отець Меркурій, висловив співчуття батькам і родині вбитого Героя, виголосив повчальну проповідь, наголосивши на великій християнській, жертовній любові убієнного воїна Анатолія  до свого народу та своєї країни. Також відмітив, що герої не вмирають, а будуть жити вічно в серцях рідних, близьких і знайомих, у серцях майбутніх поколінь нашої держави.

Зі словом співчуття до батьків та громади міста звернувся і капелан Дніпровської єпархії протоієрей Тимофій Редько який висловив про біль і горе неоцінимої втрати від імені Преосвященнійшого єпископа Симеона та відділу патріотичного виховання і капеланської опіки Дніпровської єпархії УПЦ КП.

Вічна пам'ять Герою, захиснику нашої держави  новопреставленному убієнному воїну Анатолію!  

Прес-служба Нікопольського благочиння УПЦ КП – Олексій Мороз

Фото: прес-служба Нікопольської міської ради, Олександра Костенко та Юрія Горобця  

Відео: веб-сайт "Город Никополь" 

Медіа

Контакти


Зворотній дзвінок
Телефон. +38 (068) 678 23 21
Email. upc.kp.nikopol@ukr.net
Адреса. вул. Пилипа Орлика 2,
м. Нікополь
Cоц-мережи.