Неділя, 22 січня 2017 20:47

Вперше у Нікополі освятили воду одразу два православні патріархати

Цьогоріч Хрещення вийшло незвичним, як для Нікополя. Воду на міському пляжі освячували одразу у двох місцях. Традиційно на «Майамі» вийшли священнослужителі Української православної церкви (Московскього патріархату). А ось на дитячому пляжі вперше провели освячення представники Української православної церкви Київського патріархату.

Хоч не хоч, а довелося порівнювати.

Кожна із сторін доклала певних зусиль, аби народ зібрався саме біля неї. Київський патріархат додавав відповідної атмосфери на пляжі музикою церковних дзвонів, а всіх бажаючих тут пригощали гарячим чаєм з живого вогню. На боці Московського патріархату чи не вперше на Водохрещі працювала військова кухня, розливали глінтвейн, а також священослужителі принесли цілу купу різнокольорових кульок. Звук на «Майамі» був кращим, бо його предоставила УПЦ (МП) міська влада. У той же час, на боці УПЦ (КП) грала лише одна колонка.

Я спитала у заступника командира Нікопольської військової частини, чому військова кухня разом з особовим складом дислокуються саме біля «Майамі», але він не знайшовся, що відповісти.

Представників міської влади, депутатів можна було побачити на обох дійствах. Дехто встигнув побувати і тут і там, аби довести свою релігійну толерантність. З тих же причин на пляжах працювало одразу дві команди прес-служби міськради.

Народу ж було більше біля «Майамі». Хтось прийшов сюди за звичкою. Інші йшли до УПЦ (МП) цілеспрямовано. Натомість на дитячому пляжі більше додержувалися церковних правил. Тільки після того, як воду освятив отець Меркурій, люди почали занурюватися у неї. На «Майамі» ж ще під час служби отця Миколая багато хто вже плюхався в ополонці.

Під жовто-блакитними прапорами на дитячому пляжі, поміж іншими, можна було побачити представників козацтва. Наприклад, отаман Затопської Січі Віталій Мандик не тільки занурився в ополонку, а ще й трохи поплавав у ній, немов у ванні, тим самим продемонструвавши справжню козацьку витримку.

Загалом, цьогоріч заходили в освячену воду доволі багато нікопольців. Причому, що цікаво, серед них стає дедалі більше жінок.

Фото автора и Александра Костенко

Контакти


Зворотній дзвінок
Телефон. +38 (068) 678 23 21
Email. upc.kp.nikopol@ukr.net
Адреса. вул. Пилипа Орлика 2,
м. Нікополь
Cоц-мережи.