Неділя, 21 жовтня 2018 18:20

Звернення благочинного Нікополя та району ієромонаха Меркурія щодо процесу об’єднання та надання Томосу Українській Помісній Православній Церкві

Всечесні отці, улюблені у Христі брати і сестри, мешканці 
нашого славетного козацького краю!


Із великою радістю як Україна, так і наше місто,  сприйняли опубліковане 11 жовтня 2018 року повідомлення Константинопольської Патріархії про ухвалені епохальні рішення Священного Синоду на чолі Вселенського Всесвятійшого Патріарха Варфоломія з приводу підтвердження наміру надати автокефалію Українській Православній Церкві та визнання недійсними, накладених Москвою «покарань» на нашого Предстоятеля Святійшого Патріарха Філарета, і повернення віруючих до церковного спілкування з усіма помісними церквами. 

Проте ці постанови Матері-Церкви не всі сприйняли з радістю. Російська Православна Церква продовжує деструктивні дії відносно українського народу. Замість того, щоб прислухатися до слів Глави Церкви Христа Спасителя: «Щоб усі були єдине» (Ін. 17: 18), вони на жаль продовжують сіяти зерна розділення в нашій державі. Московський Патріархат робить все можливе, щоб зірвати надання Українській Православній Церкві Томосу про автокефалію. 
Останнім часом очільники Російської Православної Церкви в Україні поширюють інформацію про агресивні дії, які начебто планують здійснювати прихильники Єдиної Помісної Церкви щодо Московського патріархату. Такими діями вони вкотре показують, що не мають жодних канонічних аргументів проти автокефалії і намагаються посіяти розбрат у суспільстві. Проте такі конфлікти і кровопролиття вигідні лише Російській Церкві.

Із благословення Преосвященнійшого Симеона Єпископа Дніпровського і Криворізького Української Православної Церкви Київського Патріархату закликаю духовенство та усіх віруючих Нікополя та району утримуватися від провокацій, а також від будь-яких інших насильницьких дій, щоб перемагали мир і любов Христові.

Ми звертаємося до духовенства та вірних Московського Патріархату в Україні, які діють і на території Нікополя та району, підтримати процес об’єднання українського православ’я. Нам потрібно знайти шляхи до подолання розділення. Сьогодні ми повинні забути про колишні обрáзи та суперечки і приєднатися до ініціатив Церкви-Матері, яка намагається вилікувати розділення, спричинене політичними діями Російської Церкви в Україні.
Ми повинні виконувати заповідь Пастиреначальника Христа – бути єдиними та показати себе істинними християнами, адже Господь сказав: «Із того знатимуть усі, що ви Мої учні, якщо будете мати любов між собою» (Ін. 13:35). Будьмо вірними заповідям Господа та молимося до Всемилостивого Бога про утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви з центром у Києві. Взиваймо до Спасителя нашого у молитві, щоб не зароджувалася в нас ненависть і злоба, але нехай буде любов і мир. Пам’ятаймо, що ми відстоюємо істину, а Церква Христова є стовп і утвердження істини (1 Тим. 3: 15).

 

З любов`ю у Христі – ієромонах Меркурій (Скороход),

Благочинний Нікополя та району, настоятель храму св. прав. Петра Калнишевського на честь полеглих воїнів-захисників України 

Зворотній дзвінок Відправте нам свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо!
Обязательное поле
Обязательное поле
Дякуємо! Ми отримали ваш запит. Ми зв'яжемося з вами як можна швидше.

Контакти

Телефон. +38 (066) 007-52-19
Email. у фейсбуці
Адреса. вул. Кармелюка, 4. м. Нікополь

Скачать шаблоны joomla 3.4.